Gaming Monitor Philips 120HZMNTR Quad HD 27"
by Philips
Sold out
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Gaming Monitor Philips 120HZMNTR Quad HD 27" at an unbeatable price.
  • Screen: 27"
  • Colour: Black
  • Response Time:
    • 4 ms
    • 1 ms
  • VESA: 10 x 10 cm
  • Shine:
    • 300 cd/m²
    • 300 lm ANSI
  • Resolution (px): 2560 x 1440 px
  • Voltage:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Resolution: Quad HD
  • Aspect ratio: 16:9
  • Connections:
    • HDMI
    • DisplayPort
    • HDMI 2.0
    • HDCP
    • DisplayPort 1.4
    • DisplayPort x 1
  • Technology:
    • IPS
    • LCD
    • LED
    • HDR10
    • Flicker free
  • Frequency:
    • 50-60 Hz
    • 120 Hz
  • Characteristics:
    • Matt
    • HDR
    • Adjustable tilt
    • Plug & Play
    • Flat screen
  • Energy classification: C
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Touchscreen: No
  • Environmentally friendly packaging: 100% recyclable
  • Angle: 178º
  • Accuracy (relative humidity): 20 % - 80 %