Laptop LG 16Z90T-V.AP88B
by LG
Sold out
If you are looking for new market trending items, we present the Laptop LG 16Z90T-V.AP88B!
  • Keyboard: Spanish Qwerty
  • Type: Laptop
  • Product with plug: Yes
  • Memory Type: SDRAM
  • Type of plug: Plug EU
  • Screen: 16"
  • RAM Memory: 32 GB RAM
  • Hard Drive:
    • 1 TB SSD
    • 2 TB SSD
  • Power supply: Electric Network
  • Colour: Black
  • Touchscreen: No
  • Optical Drive:
    • No
    • Not included
  • Sound: 2 W
  • Includes:
    • Webcam
    • Box
    • Touchpad
    • Rechargeable lithium battery
    • Battery charger
    • Keyboard
    • User manual
    • Touchscreen
  • Technology:
    • IPS
    • SSD
  • Compatible memory cards:
    • MicroSD (TransFlash)
    • MicroSD
    • microSDHC
    • SD
    • SDHC
    • SDXC
  • Resolution (px): 2560 x 1600 px
  • Operating System: Windows 11 Pro
  • Resolution: WQXGA
  • Type of storage: SSD
  • Connectivity:
    • Bluetooth
    • Wi-Fi
    • HDMI
  • Connections:
    • HDMI
    • USB
    • 2
    • M.2
    • USB-C
    • USB 3.2
    • Thunderbolt 4 x 1
    • USB-A 3.2
  • Processor:
    • intel core ultra 7
    • Intel Core Ultra 7 255U
  • Characteristics:
    • Touchpad
    • Integrated speakers
    • Wi-Fi
    • USB Connection
    • Rechargeable battery
    • Memory card reader
    • USB port
    • Built-in microphone
    • Screen
    • Keyboard
    • Webcam
    • Numeric keyboard
    • Internal Memory
  • Card Reader: MicroSD
  • Weight: 1,35 Kg
  • Size: 16"
  • Frequency: 2,5 GHz
  • Nuclei: 14 Nuclei
  • Diagonal of the screen (cm): 40,6 cm
  • Approx. autonomy: 19 hours
  • Charge power: 65 W