Gaming Monitor LG 27BA750-B Full HD 27"
by LG
Sold out
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Gaming Monitor LG 27BA750-B Full HD 27" at an unbeatable price.
  • Type:
    • Monitor
    • Shaft
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Diagonal of the screen (cm): 68,6 cm
  • Screen: 27"
  • Power supply: Electric Network
  • Colour: Black
  • Response Time: 5 ms
  • VESA: 10 x 10 cm
  • Shine:
    • 250 cd/m2
    • 250 ANSI
  • Cable length: 1,8 m
  • Voltage:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Power: 4 W
  • Energy classification: D
  • Resolution: Full HD
  • Aspect ratio: 16:9
  • Connections:
    • HDMI
    • USB
    • DisplayPort
    • Ethernet LAN
    • USB-C
    • DisplayPort x 2
    • USB A x 4
  • Characteristics:
    • Rotating
    • Adjustable
    • Adjustable tilt
    • Built-in speakers
    • Flat screen
  • Resolution (px): 1920 x 1080 px
  • Technology:
    • IPS
    • LCD
    • Flicker free
  • Frequency:
    • 100 Hz
    • 50 - 60 Hz
  • Ports: 1
  • Connectivity: Ethernet LAN
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Touchscreen: No
  • Includes: Headphone output
  • Angle: 178º
  • Energy consumption: 17 kWh
  • Not included: AMD FreeSync
  • Assembly: VESA
  • Recommended use: Company and Business
  • Cover: 99% sRGB